TRIATHLON 2014

Trasa zawodów obejmuje dwie miejscowości: Okuninkę i Orchówek. Zawody rozgrywane są w dwóch kategoriach open: kobiet i mężczyzn powyżej 16 roku życia.

Kolejna edycja zawodów planowana jest do organizacji 14 czerwca br. Mamy już zapełnioną całą listę startową, czyli 150 osób. Dodatkowo uruchomiliśmy zapisy na listę rezerwową, zapisało się już tam około 30 zawodników. Cieszymy się bardzo, że w naszym triatlonie wystartują zawodnicy z całej Polski: Warszawy, Rzeszowa, Kielc, Siedlec, Lublina, Włodawy czy Chełma. Dzięki temu przedsięwzięciu rozpoczniemy sezon turystyczny trzy tygodnie wcześniej, Włodawa i Okuninka stają się bardziej rozpoznawalne. Temat Żołnierzy Wyklętych trafia do coraz większego grona osób. Chętni zawodnicy mogą się zapisywać, wypełniając formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej zawodów – www.zelaznybieg.pl. Tam też znajduje się szczegółowy program imprezy, regulamin zawodów oraz wszelkie informacje. Udział w zawodach jest bezpłatny, a organizacja zawodów finansowana jest ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Na listę startową zapisali się już m.in.:

  • Kacper Kwiecień – 2 miejsce w I edycji zawodów – kat. M.,
  • Bożena Jaskowska – 3 miejsce w I edycji zawodów – kat. K
  • Karolina Zygo (Olimpia Lublin) Mistrzyni Polski na dystansie 200 m stylem motylkowym w kategorii 17-18 lat.
Tegoroczne zawody zapowiadają się jeszcze ciekawiej. Już pewne jest, że wystartuje 150 zawodników, czyli dwukrotnie więcej niż w poprzednim roku. Perfekcyjnie przygotowana i zabezpieczona trasa oraz ciekawa rywalizacja z pewnością będą interesujące dla kibiców, na których obecność bardzo liczymy. Na tegoroczną edycję zawodów przygotowany zostanie specjalny folder z trasą zawodów i informacjami o Edwardzie Taraszkiewiczu „Żelazny” oraz koszulki z logo zawodów. W trakcie zawodów dostępne będą również gadżety i materiały o tematyce Żołnierzy Wyklętych przygotowane przez Fundacje Niepodległości, która będzie miała swoje stoisko.

zdjecie_2