Żelazny Triathlon 4 nad Białym

(4 czerwca) W Okunince „Żelazny Triatlon”, który już stał się wizytówką powiatu i Lubelszczyzny – znowu przyciągnął tłumy. Na starcie zameldowało się 124 zawodników i zawodniczek z całego kraju, choć zgłoszeń było ponad 200. Zwyciężył 21-letni Jakub Seroczyński, wśród kobiet – 22-letnia Aleksandra Rudzińska (oboje z klubu Bielany). Głównym organizatorem zawodów był Andrzej Romańczuk – starosta włodawski,

(4 czerwca) W Okunince „Żelazny Triatlon”, który już stał się wizytówką powiatu i Lubelszczyzny – znowu przyciągnął tłumy. Na starcie zameldowało się 124 zawodników i zawodniczek z całego kraju, choć zgłoszeń było ponad 200. Zwyciężył 21-letni Jakub Seroczyński, wśród kobiet – 22-letnia Aleksandra Rudzińska (oboje z klubu z Bielan). Głównym organizatorem zawodów był Andrzej Romańczuk – starosta włodawski, zaś współorganizatorami gmina Włodawa, miasto Włodawa i stowarzyszenie Leniwce.pl

Do „Żelaznego Biegu” przystąpiło 124 zawodników, w tym kilkanaście zawodniczek z całej Polski. „Żelazny Triathlon” to kontynuacja trzech edycji żelaznego biegu z lat 2013-15 już stał się imprezą o ogólnopolskiej randze. Zawody rozegrano na Jeziorze Białym i na trasie Okuninka – Orchówek.

- Cieszy zwłaszcza fakt, że tak wielu chętnych zgłosiło się do tych morderczych zawodów – mówił wicestarosta Adam Panasiuk. - Świadczy to o tym, że kontynuacja tych zawodów była potrzebna. Jest to bowiem doskonała okazja nie tylko do obejrzenia prawdziwej rywalizacji „ludzi z żelaza”, ale także do wypromowania pięknych walorów naszego powiatu. Przy okazji to hołd oddany żołnierzom, którzy walczyli o wolną Polskę. Na pewno nikt nie żałuje, że tu dzisiaj przyjechał.

Impreza była elementem promocji województwa lubelskiego, jak również upowszechnia ideę zdrowego trybu życia oraz stanowi żywą lekcję historii o żołnierzach Polskiego Podziemia Niepodległościowego.

Bieg zorganizowany był w formie triathlonu o charakterze sprint - 750 m pływania, 20 km jazdy rowerem oraz 5 km biegu. Planowana trasa zawodów obejmowała dwie miejscowości Okuninkę i Orchówek. Zawody rozgrywane były w dwóch kategoriach open: kobiet i mężczyzn powyżej 16. roku życia. Na trasie zgromadziło się sporo widzów, którzy z wyraźnym zainteresowaniem kibicowali zmaganiom najsilniejszych sportowców.

Zwycięzca – J. Seroczyński – trasę pokonał nieco w czasie 1 h 3 min 50 s, a najlepsza kobieta – A. Rudzińska – przybiegła na metę tylko 3 min 40 s po nim. Ostatni zawodnicy zjawili się na mecie godzinę po zwycięzcy.

„Żelazny Triathlon” to już doskonale przygotowana impreza sportowa, która ma swoja markę. Wszyscy podkreślali przy okazji perfekcyjną organizację zawodów oraz jej widowiskowość.

Nagrody, medale i puchary wręczali wspólnie: wicestarosta A. Panasiuk i wójt gminy Włodawa – Tadeusz Sawicki.

Wyniki:

Mężczyźni:

  1. L. Seroczyński – czas 1,03,50; 2. Piotr Michalak z Bielan – 1.03,52; 3. Marcin Mazurek z Lublina – 1,04,49.

Kobiety:

  1. A. Rudzińska z Bielan – 1,07,30; 2. Magdalena Sudak z Warszawy 1,09,27; 3. Amelia Seroczyńska z Bielan – 1,12,33.

Najlepszym zawodnikiem powiatu włodawskiego (15 miejsce) został Cezary Cenkała z Włodawy –  czas 1,12,57.

 

zdjecie_3