TRIATHLON 2015

W słońcu pływali, jechali i biegli – ludzie z żelaza.

(6 czerwca) W Okunince „Żelazny Bieg 3” – triatlon, który już stał się wizytówką powiatu i Lubelszczyzny – przyciągnął tłumy. Na starcie zameldowało się 129 zawodników i zawodniczek z całego kraju, choć zgłoszeń było ponad 200. Zwyciężył Łukasz Lis z Lublina, wśród kobiet – Karolina Zygo z Lublina. Głównym organizatorem zawodów był Andrzej Romańczuk – starosta włodawski.
Do „Żelaznego Biegu” przystąpiło 129 zawodników, w tym kilkanaście zawodniczek z całej Polski. „Żelazny Bieg 3” już stał się imprezą o ogólnopolskiej randze. Zawody rozegrano na Jeziorze Białym i na trasie Okuninka – Orchówek. Triatlon składał się z trzech części – pływania, jazdy rowerem i biegu długodystansowego. Impreza była elementem promocji województwa lubelskiego, jak również upowszechniała ideę zdrowego trybu życia oraz stanowiła żywą lekcję historii o żołnierzach polskiego podziemie niepodległościowego.
„ Żelazny Bieg” zorganizowany był w formie triathlonu o charakterze sprint - 750 m pływania, 20 km jazdy rowerem oraz 5 km biegu. Planowana trasa zawodów obejmowała dwie miejscowości Okuninkę i Orchówek. Zawody rozgrywane były w dwóch kategoriach open: kobiet i mężczyzn powyżej 16. roku życia. Na trasie zgromadziło się wielu widzów.
Głównymi organizatorami zawodów byli: Starostwo Powiatowe we Włodawie, Urząd Gminy we Włodawie oraz stowarzyszenie Leniwce.pl . Zwycięzca – Ł. Lis – trasę pokonał w nieco ponad godzinę, a najlepsza kobieta – K. Zygo – przybiegła na metę tylko 12 minut po nim. Ostatni zawodnicy zjawili się na mecie godzinę po zwycięzcy.
„Żelazny Bieg” to już naprawdę profesjonalnie przygotowana i popularna impreza sportowa oraz wizytówka całej Lubelszczyzny. Na pewno tej doskonałej promocji sprzyjał fakt, że uczestnicy triatlonu przyjechali praktycznie z całej Polski, jak również fakt, iż otrzymali cenne nagrody. Wszyscy podkreślali perfekcyjną organizację zawodów oraz jej widowiskowość.

Wyniki:
Mężczyźni:

  • 1. Łukasz Lis z Lublina – czas 1,01,21
  • 2. Kacper Rzuczkowski z Ostrowa Mazowieckiego – 1.01,55
  • 3. Jakub Seroczyński z Warszawy – 1,02,00
Kobiety:
  • 1. Karolina Zygo z Lublina – 1,14,44
  • 2. Justyna Tarnowska z Wiązowna 1,16,04
  • 3. Monika Sierpińska z Józefowa – 1,20,31
Najlepszym zawodnikiem powiatu włodawskiego został Mariusz Owięcki z Włodawy – 1,11,57 (16. miejsce w triatlonie).

zdjecie_3